Arpwave

Metoda Arpwave jest niezwykle skuteczna, wystarczy 10 sesji aby wyeliminować bóle, opuchliznę, zmniejszony zakres ruchu . Metoda Arpwave to połączenie elektrostymulacji z ćwiczeniami. Ćwiczenia podczas stosowania są możliwe dzięki temu, iż elektrostymulator Arpwave działa na mięśnie poprzez rozciąganie ich dlatego możemy wykonywać ćwiczenia, w odróżnieniu od innych elektrostymulatorów. Dzięki rozciąganiu mięśnie są bardziej elastyczne i silniejsze oraz odporniejsze na urazy.

Metoda Arpwave skupia się na przyczynie danego urazu , nie na samym urazie. Urządzenie Arpwave pokazuje nam gdzie znajduje się przyczyna danego urazu, pokazuje tzw. Hot Spoty, które są odpowiedzialne za nieprawidłową prace mięśnia lub nawet kilku mięśni, co często generuje urazy, stany zwyrodnieniowe, stany zapalne itp. Dzięki temu 10 sesji wystarcza na to aby wyleczyć pacjenta. Metoda Arpwave radzi sobie z takimi przypadkami , które nie da się wyleczyć innymi metodami rehabilitacyjnymi.

Co to są Hot Spoty? Hot Spoty to punkty na ciele człowieka zaburzone neurologicznie. W tych punktach przepływ impulsów nerwowych miedzy nerwami , a mięśniami jest zaburzony , zablokowany. Dlatego mięśnie nie włączają się do pracy w odpowiedni sposób, co powoduje bole, stany zapalne stany przeciążeniowe , stany degeneracyjne
.
Aspekt biologiczny który występuję podczas stosowania Arpwave to przyspieszenie krążenia krwi bez wzrostu ciśnienia, oraz syntezy białka od 400% do 500%. Przyczynia się to do stymulacji procesów gojenia, regeneracji tkanek w tym np. kostnienia zrastania się tkanek miękkich, odbudowy chrząstki. Możliwość rozpoczęcia terapii tuz po operacji, nawet w stanach unieruchomienia, pozwala zapobiegać powstawaniu krwiaków, obrzęków, zrostów oraz stanu zapalnego.

Aspekt biomechaniczny który występuje podczas stosowania Arpwave to korygowanie wzorców kompensacyjnych. Dzięki korygowaniu wzorców kompensacyjnych można wykonywać te same czynności i ćwiczenia z większym obciążeniem z większą ilością powtórzeń, niż przy standardowych metodach fizjoterapeutycznych. Skorygowany wzorzec daje nowe możliwości, ponieważ zdejmuje nadmierne obciążenie z narażonych na przeciążenie i urazy tkanek takich jak ścięgna, więzadła, makatki itp. Dzięki nowemu wzorcowi mięsnie poprawnie pracują, co pozwala im na poprawne absorbowanie sil działających na nie, dzięki temu, nie dochodzi do kontuzji, stanów zwyrodnieniowych, stanów zapalnych. Najczęstsza przyczyna kontuzji nie tkwi w zbyt malej sile mięśniowej, lecz w nie odpowiedniej pracy mięsni ( wzorce kompensacyjne), co można zaobserwować u wyczynowych sportowców.

Elementy korekcji pierwotnego wzorca kompensacyjnego:

  • I ruch prosty, zainicjowany z poprawnej pozycji
  • II ruch dokładny, w sposób ciągły korygowany przez terapeutę
  • III ruch powtarzalny, w trakcje terapii w ekstremalnym tempie następuję nauka pamięci nerwowo-mięśniowej. Fizjologiczna praca mięśnia to 2 razy na sekundę, podczas terapii Arpwave to 500 razy na sekundę.

Podczas terapii Arpwave dochodzi do intensywnej pracy mięśni co pozwala do zwiększenia siły oraz masy mięśniowej, dzięki temu możemy utrzymać nowo wypracowane wzorce ruchowe w większym obciążeniu, czyli możemy wykonywać czynności, które sprawiały ból, bez bólu ze zwiększanym obciążeniem lub ilością powtórzeń.
Metodę Arpwave można stosować od razu po operacji oraz świeżych urazach i stanach zapalnych. Unieruchomienie nie jest przeszkodą a terapia pozwala zapobiegać powstawaniu krwiaków, obrzęków, zrostów oraz stanu zapalnego.

Metoda Arpwave jest niezwykle intensywna ale nie obciążająca stawów, można ją stosować:

  • u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów
  • u osób z naderwanymi ścięgnami, więzadłami można prowadzić terapie i wzmacnianie bez zagrożenia dalszego nadwyrężenia czy zerwania uszkodzonej struktury
  • u osób z nadwagą, u których konieczne jest odchudzanie, ale ze względu na masę nie jest wskazane stosowanie dynamicznych ćwiczeń fizycznych. Metoda pozwala na wzmocnienie, dzięki któremu później można podjąć ćwiczenia wspomagające odchudzanie.

Cechy wyróżniające Arpwave od innych elektrostymulatorów:

  • prąd o stałym kierunku płynięcia (stad przyspieszenie syntezy białka)
  • dwa rodzaje prądów  BACKGROUND (10kHz) i CONTINOUS (500 Hz) BACKGROUND (10 kHz) - stymuluje krążenie krwi i procesy regeneracji, jest bodźcem, który szybciej trafia do mózgu, stad drugi rodzaj prądu nie jest tak silnie odczuwalny, przypomina sygnał wysyłany przez nerwy sensoryczne dlatego stymuluje nerwy czuciowe. CONTINOUS (500 Hz )- działa na sile mięśniowa, poprzez rozciąganie i kurczenie się mięśni
  • rozciąganie mięśni bez obciążenia ścięgien, przyczepów, stawów
  • możliwość wykonywania ćwiczeń w trakcje stymulacji, dzięki rozciąganiu mięśni w czasie terapii

Podstawowa ilość zabiegów wynosi 10 sesji w sesjach od 1 do 4. Wypracowujemy poprawne wzorce ruchowe, które są bardzo ważne, ponieważ w tych wzorcach mięśnie człowieka poprawnie pracują. W odpowiedni sposób reagują na wszelkiego rodzaju obciążenia. Gdy mięśnie człowieka pracują we wzorcach kompensacyjnych dochodzi do nadwyrężeń mięśni, kontuzji, stanów zapalnych, zwyrodnień. Następny aspekt to regeneracja, leczenie uszkodzonych tkanek: mięśni, kości, więzadeł, ścięgien. Podczas terapii Arp wave synteza białka zwiększa się od 4 do 5 razy, przez to jest możliwe przyspieszone leczenie. Podczas sesji 5-10 również jest aktywny aspekt leczniczy, ale również następuje zwiększenie obciążenia, które następuje podczas ćwiczeń. Obciążenie mięśni zwiększamy na nowych wzorcach ruchowych. Dzięki temu nasze mięśnie mogą pracować poprawnie nawet w intensywnych warunkach np. podczas zawodów sportowych lub na weekendowym wypadzie na narty.

Pierwszy zabieg gratis!

Serdecznie witamy naszej stronie Arp wave Polska, posiadamy gabinety rehabilitacji w Warszawie oraz w Lublinie. Na terenie Warszawy rehabilitacja również może odbywać się w domu pacjenta. Dojeżdżamy do na terenie dzielnic: Ursus, Mokotów, Wilanów, Ursynów, Włochy, Ochota, Wola.

Arp wave to gabinety wyspecjalizowane w rehabilitacji: pourazowej, pooperacyjnej, profilaktycznej. Zajmujemy się również treningiem sportowców jak i osób prywatnych. W Arp wave można w szybkim czasie powrócić do zdrowia.

Warszawa

Chrościckiego 93/105

Zadzwoń

tel. 504-496-496

tel. 505-835-471