Wyniki badań klinicznych

Wyniki badań klinicznych wykazują o 60 – 80% szybszy powrót do pełnej sprawności fizycznej.

Rezultaty rehabilitacji metodą ARP opierają się, jak dotąd, na retrospektywnych obserwacjach klinicznych. Randomizowane badania prospektywne, przeprowadzone metodą podwójnie ślepej próby, zostały zapoczątkowane celem leczenia skręceń stawu skokowego, urazów ścięgna podkolanowego i dystalnych złamań kości promieniowej. Założenia tych prospektywnych badań sugerują, że rehabilitacja oparta na metodzie ARP zwiększy wskaźniki odzyskiwania sprawności o 60 - 80% szybciej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego leczenia zachowawczego.

Podstawę tych hipotez stanowi obszerny zbiór retrospektywnych danych klinicznych dotyczący przeprowadzania sesji rehabilitacyjnych bazujących na metodzie ARP w ciągu ostatnich 5 lat. Generalnie, wskaźniki czasu odzyskiwania sprawności w przypadku ciężkich urazów tkanki miękkiej okazały się o 60 - 80% niższe niż przewidziany wynik kliniczny. Określone przypadki obejmują skręcenia stawu skokowego II stopnia oraz ciężkie urazy mięśnia dwugłowego uda II stopnia.

U sportowców, którzy odnieśli kontuzje w formie skręceń stawu skokowego II stopnia (częściowe naderwanie więzadła z umiarkowanym obrzękiem oraz obniżoną zdolnością obciążania stawów), poddanych rehabilitacji metodą ARP w ilości od 6 do 10 sesji, nie zawierających elementów tradycyjnej rehabilitacji zachowawczej z wyjątkiem zastosowania stabilizatorów, odnotowano średni czas odzyskania sprawności i powrotu do gry w długości od 3 do 5 dni po odniesieniu urazu. Z kolei w przypadku sportowców cierpiących z powodu uszkodzenia mięśnia dwugłowego uda II stopnia (1-2centymetrowe ubytki w tkance miękkiej z towarzyszącym obrzękiem i niezdolnością poruszania się bez wyraźnego utykania) również poddanych 6-10 sesjom rehabilitacji metodą ARP bez wprowadzania dodatkowych zabiegów tradycyjnymi metodami, odnotowano średni czas odzyskania sprawności i powrotu do gry wahający się w granicach od 8 do 12 dni po odniesieniu kontuzji.

Wnioski opracowane na podstawie wskaźników przyspieszonego powrotu do pełnej sprawności fizycznej przełożyły się również na przypadki o wiele cięższych urazów III stopnia oraz chronicznych zaburzeń ścięgien w tkance miękkiej. Przed zapoczątkowaniem stosowania rehabilitacji metodą ARP, w wielu przypadkach długotrwałych zaburzeń struktury ścięgien,

Pierwszy zabieg gratis!

Serdecznie witamy naszej stronie Arp wave Polska, posiadamy gabinety rehabilitacji w Warszawie oraz w Lublinie. Na terenie Warszawy rehabilitacja również może odbywać się w domu pacjenta. Dojeżdżamy do na terenie dzielnic: Ursus, Mokotów, Wilanów, Ursynów, Włochy, Ochota, Wola.

Arp wave to gabinety wyspecjalizowane w rehabilitacji: pourazowej, pooperacyjnej, profilaktycznej. Zajmujemy się również treningiem sportowców jak i osób prywatnych. W Arp wave można w szybkim czasie powrócić do zdrowia.

Warszawa

Chrościckiego 93/105

Zadzwoń

tel. 504-496-496

tel. 505-835-471